11.12.2017

Jorge Fernandez Diaz '' Sztylet''- recenzja

Na kartach thrillera, autorstwa Jorge Fernandez Diaz'a poznajemy Stokrocia, pracującego dla argentyńskich służb specjalnych.Zadaniem mężczyzny jest ochrona prawniczki Nurii Menedez Lugo. W międzyczasie okazuje się jednak, że w ''brudne interesy'' zamieszane są również ważne osoby. 
Przystępny, lekki, choć czasami wulgarny język autora sprawił, że książkę czytało mi się dobrze. Jeżeli chodzi o akcję, podobało mi się to, że wątki bardzo szybko się zmieniały.Mroczny sposób ukazania Buenos Aires, sprawił że odczuwało się klimat powieści i można było poczuć się tak, jakby było się częścią opisywanych w książce wydarzeń.
Główny bohater powieści, Stokroć choć jest postacią bardzo irytującą, da się lubić. Dzięki swojej przeszłości ( żołnierz) jest inteligentnym twardzielem, który nie boi się nikogo, a tym bardziej nie wykonuje w sposób mechaniczny niczyich rozkazów i umie świetnie ominąć wszelkie konwenanse.
Jest też bohaterem typowo ludzkim, który odczuwa prawdziwe emocje... .
Dzięki bardzo dokładnemu, a wręcz dziennikarskiemu, podejściu autora poznajemy na przykład nazwy ulic, co ułatwia nam śledzenie bohaterów oraz urealnia tę historię.
Pomysł autora na książkę, uważam za bardzo dobry.  Bardzo spodobała mi się kreacja bohaterów, pomysł autora, język i momenty, w których akcja zdecydowanie przyspieszała.Zdecydowanie polecam tą pozycję każdemu, kto choć trochę lubi  thrillery i powieści akcji.
Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Bukowy Las 
fot. materiały wydawnictwa


Tytuł: Sztylet
Tytuł oryginału: El puñal
Autor: Jorge Fernández Díaz
Wydawnictwo: Bukowy Las
Korekta: Iwona Gawryś
Przełożyli: Joanna oraz Grzegorz Ostrowscy
Wydanie: I
Oprawa: miękka (ze skrzydełkami)
Liczba stron: 486
Data wydania: 29.03.2017
ISBN: 978-83-8047-041-91 komentarz: