12.12.2017

Jacek Łopuszyński '' Szept wody'' - recenzja

Na kartach książki autorstwa Jacka Łopuszyńskiego pt. '' Szept wody'' poznajemy dwoje młodych ludzi po przejściach- Michaela, będącego architektem oraz właścicielem niesfornego psa i Weronikę - nauczycielkę języka niemieckiego, która samotnie wychowuje czteroletnią córkę. Obojga tych bohaterów łączy mroczna przeszłość i kiedy dochodzi między nimi do spotkania, ich życie całkowicie się zmienia...

Choć czasami nie rozumiałam zachowań głównej bohaterki książki, bardzo ją polubiłam :). Michael natomiast to tajemniczy mężczyzna, który ma w sobie dużo uroku.

W książce szczególnie spodobał mi się jej prosty i zrozumiały język, kreacja bohaterów oraz przedstawienie w sposób delikatny tematyki białaczki.  Wielu pacjentów onkologicznych umiera, gdyż nie jest w stanie dożyć przeszczepu. Dzieje się tak dlatego, że bardzo nie wiele mówi się na temat tego, jak w rzeczywistości wygląda procedura oddania szpiku kostnego.
Cieszę się, że Jacek Łopuszyński zwrócił w swojej książce na ten temat uwagę.

Myślę, że wielu czytelników będzie zachwyconych tą lekturą. Nie jest to prosty romans, lecz zdecydowanie o wiele więcej. Zdecydowanie warto pochylić się nad tą pozycją książkową aby dowiedzieć się o czym szepcze woda. :) 

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novaeres fot. Katarzyna Oberda


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza