15.02.2018

Życie Ewangelią czyli recenzja książki '' Ewangelia i życie'' Jan Zieja


Ksiądz Jan Zieja to ascetyczny posąg, przyciągający innych ludzi magnetyzmem swojej skromności, prawdziwej świętości, postawy i wypowiadanego słowa.
Słowa, pełnego  mądrości i ewangelicznego dobra. 
Żył Ewangelią w sposób dosłowny i zapewne dlatego niezłomnie i nonkonformistycznie poprzez ubóstwo pomagał innym, słabszym.

Na kartach książki pt. '' Ewangelia i życie'' poznajemy tego skromnego księdza, jako osobę o głębokiej duchowości. Książka pełna jest nie tylko wielu odniesień Ewangelicznych, ale przede wszystkim wielu osobistych rozważań, które można przenieść na współczesną rzeczywistość.

Mimo, że książka nawiązuje do Ewangelii, napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, pełnym przykładów i wychodzenia naprzeciw ludzkim potrzebom.

Można powiedzieć, że dzięki tej pozycji książkowej ksiądz Jan pokazuje jak powinno wyglądać prawdziwe '' Głoszenie Ewangelii'' we współczesnym świecie. Z każdą kolejną stroną, przekonujemy się, że książka nie jest jedynie formą rozważań spisanych na temat Ewangelii ale zbiorem bardzo życiowych przemyśleń, nad którymi warto się pochylić dłużej.

Gorąco polecam i wiem, że zawsze będę o tej lektury wracać :)

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech

fot. materiały wydawnictwa
Autor: ks. Jan Zieja
Tytuł: Ewangelia i życie. Rozważania na co dzień.

Liczba stron : 416
Wymiary: 135x215
Oprawa: Zintegrowana
Cena: 29,92
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza