20.02.2018

Gastron Courtois '' Ćwiczenie woli '' - recenzja


 Na kartach książki autorstwa księdza Gastron'a Courtois'a pt. '' Ćwiczenie woli''  poznajemy znaczenie silnej woli w życiu człowieka.

Silna wola, jest czynnikiem motywującym do funckjonowania we wszystkich aspektach naszego życia. Nie tracąc jej i systematycznie ćwicząc, zgodnie z obietnicą autora  osiągniemy korzyści w życiu duchowym, moralnym, zawodowym, społecznym i rodzinnym.


"Dla człowieka mającego silną wolę trudności nie są przeszkodami, które zatrzymują go w drodze, lecz trampolinami, dzięki którym przekracza własne ograniczenia".
 W tej małej,liczącej 100 stron książeczce, znajdziemy konkretne porady, które są przydatne w życiu.

 Dowiemy się też, że brak opanowania prowadzi do uwalniania negatywnych emocji i oddania się namiętności będącej prostą drogą do egoizmu, nie mającego nic wspólnego z miłością.

Książka zawiera także proste rady dla rodziców, dotyczące wychowania ich dzieci.

"Umiejętność ekscytowania się każdą wspólnie przeżywaną chwilą oraz traktowania najbliższych jako najpiękniejszego daru, który otrzymaliśmy od Boga jest elementem wielkiej sztuki życia"

Warto próbować dostrzec szczęście wokół siebie i pamiętać o tym, że silna wola ma wpływ na zdrowie nie tylko ciała, ale także duszy.

Silna wola to mocny charakter, moralny kręgosłup i energia wewnętrzna nadająca sens naszym diałaniom. Do tego należy dołożyć także determinację, pracowitość i konsekwencję.

  Książka obfituje w proste do realizacji porady i wypowiedzi osób słynących z silnego charakteru.
Bardzo ciekawą rzeczą jest forma w jakiej wydano książkę :) przypominająca notatnik.

Idąc za myślą   autora, w szczególności polecam tą książkę młodym ludziom, dlatego że dzięki właściwemu podejściu, pomoże im uniknąć wielu błędów, które mogą skomplikować życie.
Uważam książkę, za bardzo wartościową pozycję :)

Za możliwość zrecenzowania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Promic


fot. Katarzyna Oberda

1 komentarz: