15.02.2018

Lisa Samson '' Bella '' - recenzja

 Na kartach powieści '' Bella '', autorstwa Lisy Samson poznajemy kucharza Jose oraz kelnerkę Ninę, pracujących razem w retauracji '' El Callejon'' w Nowym Jorku, należącej do brata Jose'go.

Jose zanim rozpoczął przygodę z gotowaniem był dobrze zapowiadającą się gwiazdą futbolu. Pochodził z Meksyku, jednak rodzina aby ułatwić mu karierę przeprowadziła się do Nowego Jorku.
Jeden dzień zmienił jego życie.  Wracając z menedżerem do studia, potrącił małą dziewczynkę, która bawiła się z mamą w chowanego. Mimo namowy mężczyzny, Jose nie uciekł z miejsca wypadku i poniósł wszystkie jego konsekwencje.
 
 Nie mógł nigdy zapomnieć mowy końcowej oskarżyciela w sądzie, który nazwał go ,,młodym człowiekiem pozbawionym umiaru, z brakiem ostrożności wymaganej do tego, by stać się obywatelem w społeczeństwie,, Przyznał mu w duszy rację. Karę odsiedział w więzieniu, ale po jego opuszczeniu nadal pokutował, zamknął się w sobie, miał stany depresyjne, okaleczał się. 
Nina w bardzo młodym wieku opuściła dom rodzinny po śmierci ojca i wyjechała do dużego miasta, aby rozwijać swój talent do tańca. Niestety zamiast profesjonalnie tańczyć kelnerowała w ekskluzywnej restauracji, aby się utrzymać. Była samotna i nierozważnie wdała się w romans z pracownikiem restauracji Piterem, zaszła w niechcianą ciążę, a na pomoc partnera nie mogła liczyć. Z powodu mdłości i złego samopoczucia spóźniła się trzy razy do pracy za co została zwolniona. Zrezygnowana i bez środków do życia postanowiła usunąć ciążę.
 
Jeden dzień zabrał obojgu wszystkie marzenia i zrujnował to co osiągneli, popchnął w kierunku zwątpienia i zbliżył do siebie ludzi, którzy stracili już nadzieję.

Nagle stali się sobie potrzebni. On zabił trzyletnią dziewczynkę i nie może otrząsnąć się z tego koszmaru, ona spodziewa się dziecka, ale zamierza się go pozbyć.
Co przyniesie im przyszłość? Kim była Bella? i czy zdecyduje się na aborcję ? 

Książkę gorąco polecam i zachęcam do przeczytania .

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech. 

fot. materiały wydawnictwa        


 
Autor: Lisa Samson
Tytuł : Bella
Liczba stron:
232
Wymiary:
130x200mm
Oprawa:
miękka
ISBN:
978-83-7516-273-8
Cena : 20,90 


2 komentarze:

  1. Mam tę książkę już bardzo długo, ale zupełnie o niej zapomniałam. Dziękuję za przypomnienie. Muszę przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka jest piękna i mega wzruszająca. Nie ma za co :) Cieszę się, że przypomniałam :)

    OdpowiedzUsuń