15.02.2018

O błogosławieństwach i życzliwości czyli recenzja książki „Błogosławieństwa na ważne chwile” Anselm Grün OSB

Książka autorstwa ojca Anselma Grün'a pt. '' Błogosławieństwa na ważne chwile'' jest pozycją książkową, która bardzo ładnie ukazuje, że warto błogosławić innych i że może zrobić to tak naprawdę każdy z nas, a nie tylko rodzice czy księża.
Autor, pokazuje że na Błogosławieństwo nie ma szczególnych okazji, a każda jest jednakowo dobra do tego, aby to uczynić -  ślub, kolejny nowy dzień, zmęczenie, samotność.  Według tego bowiem co mówi Pismo Święte, będąc błogosławionymi stajemy się dla innych błogosławieństwem.

Choć jest to mała książeczka, jest ona bardzo wartościową pozycją, którą polecam każdemu. Nie tylko ze względu  na jej walor duchowy, ale przede wszystkim na fakt, iż uczy jak tytułowe błogosławieństwa na każdy dzień, wprowadzać w życie i wykorzystywać w praktyce.

Książka obfituje w wiele błogosławieństw, które mogą stać się dla nas inspiracja do modlitwy swoimi słowami i przede wszystkim zastosowania ich w różnych sytuacjach naszego życia - tych smutnych i tych radosnych.

Błogosławieństwo jest bowiem, jednym z najpiękniejszych darów, jaki otrzymaliśmy od Boga i jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bezinteresownie. 
Gorąco polecam ! :)
Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech

fot. materiały wydawnictwa

Anselm Grün OSB, „Błogosławieństwa na ważne chwile”
liczba stron: 200 
 cena: 25,00 zł
 ISBN: 978-83-8065-028-2Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza