16.02.2018

Odkrywanie tajemnicy Bożego Narodzenia, czyli o książkach dla dzieci

W poprzednim roku nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech ukazały się dwie książki - Opowieść o Bożym Narodzeniu oraz Boże Narodzenie książka do kolorowania.

Opowieść o Bożym Narodzeniu rozpoczyna opis zwiastowania, potem czytamy o podróży Maryi i Józefa do Betlejem, poszukiwaniu przez nich noclegu i wreszcie o narodzinach Jezusa. W książce znalazł się również opis przybycia pasterzy, trzech mędrców. Jest ofiarowanie Jezusa w świątyni. Są sny Józefa i ucieczka do Egiptu. Całość oparta jest na fragmentach Pisma Świętego i to jest jej największa wartość. Do tego pięknie napisana i znakomicie zilustrowana. 
Boże Narodzenie. Książeczka do kolorowania to nic innego jak kolorowanka katolicka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Swoim stylem przypomina cieszące się dość sporą popularnością kolorowanki antystresowe.

Książeczka oprócz krótkich opisów, posiada w sobie przepiękne ilustracje, które po pokolorowaniu przez dzieci przybiorą formę przepięknych witraży.

Kolorowanka jest bardzo szczegółowa, a każdy jej element precyzyjnie dopracowany.

Myślę, że poznawanie historii Jezusa, dzięki tej książeczce będzie znacznie łatwiejsze, bowiem zdobywanie wiedzy biblijnej jest połączone z zabawą w postaci kolorowania.


Jest to pozycja, którą moim zdaniem warto zaproponować dziadkom, rodzicom, a także nauczycielom wychowania przedszkolnego.

W mojej pracy terapeutycznej z dziećmi, znalazła bardzo fajne zastosowanie

Za możliwość zrecenzowania dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech


 :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza