07.02.2017

Laurelin Paige ''Uwikłani. Obsesja'' - recenzja

 Książka autorstwa Laurelin Paige pt. '' Uwikłani. Obsesja.'' stanowi kolejny tom z serii Uwikłani. 
Ponieważ pierwsza część zdecydowanie mi się podobała, z chęcią i nieskrywaną radością sięgnęłam po część drugą.

W przeciwieństwie do części pierwszej, Obsesja jest bardziej realna. W tym przypadku fikcyjny związek pomiędzy Alayną Withers i Hudsonem Piercem należy do przeszłości, a oboje zakochani próbują odnaleźć się w nowej sytuacji, postanawiając być ze sobą oficjalnie i na poważnie.

Alayna nadal pracuje w Sky Launch, będącym klubem należącym do jej ukochanego. Podobnie jak w poprzedniej części, spełnia się zawodowo, spełnia się także jej marzenie o awansie i dalszym rozwoju kariery.  


Choć nieszczególnie gustuję w literaturze erotycznej książka, mimo to przypadła mi do gustu.
Jest zdecydowanie mniej brutalna i można powiedzieć mniej wulgarna niż poprzednia część. Choć sceny seksu są bardzo odważne, zawierają w sobie namiętność, którą każda kobieta sobie ceni. Wszystko to napisane jest z wyczuciem oraz dobrym smakiem. 
Podobnie jak pierwsza część trylogii Uwikłani, książka ma w sobie aspekty psychologiczne, bowiem po raz kolejny widzimy jak nasi bohaterowie zmagają się z demonami przeszłości, które dopadają ich w najmniej spodziewanym czasie.

  Choć książka napisana jest bardzo prostym językiem, ma to coś w sobie co wciąga od pierwszego momentu kiedy trzyma się ją w rękach.

 
Książka napisana jest z kobiecej perspektywy, dlatego łatwiej jest zrozumieć emocje towarzyszące naszej bohaterce, która niejednokrotnie zadaje sobie pytanie dlaczego to właśnie ją wybrał taki mężczyzna jak Hudson. Stała się bardziej podejrzliwa pod względem jego zamiarów względem niej.


Jak na powieść erotyczną przystało, Alayna jest piękna kobietą o niezwykłej inteligencji i sile charakteru, która pozwala jej na kochanie, aż za bardzo.
Jak wiemy z poprzedniej powieści, niejednokrotnie miała ona konflikty z prawem przez swoją obsesję na punkcie mężczyzn.

  Czy w tym przypadku uczucie do Hudsona będzie inne?  Czy będzie to prawdziwa miłość czy może znowu obsesja? Jak zachowa się kobieta, gdy bolesne wspomnienia powrócą?

Hudson jest władczym, dominującym mężczyzną, który zawsze ma to czego pragnie. Potrafi manipulować ludźmi dla własnych korzyści. Choć twierdzi, że potrafi kochać i nie zasługuje na kobietę jaką jest Alayna, nie rezygnuje z tej relacji.

" - Kocham Cię, Hudson.
Te słowa wyrwały mi się, zanim zdążyłam się zastanowić, zanim zdołałam się przestraszyć, że Hudson znów się wścieknie - tak jak za pierwszym razem, gdy wyznałam mu uczucie. Zresztą i tak nie byłabym w stanie ich zatrzymać. Teraz już zawsze były blisko, niebezpiecznie balansując na skraju moich warg. Mogły z nich skapnąć w każdej chwili. A skoro chcieliśmy, żeby nasz związek się udał, musieliśmy się z tym oswoić....."

W przypadku bohaterów drugoplanowych, niezwykle fascynującą postacią jest Celia-  była narzeczona Hudsona, która bardzo chce namieszać w życiu głównych bohaterów. Choć jak sama twierdzi, dobro Hudsona jest dla niej najważniejsze.
Czy osiągnie swój cel? O tym przekonacie się gdy sami sięgniecie po książkę.

Gorąco polecam tą powieść. Nie tylko ze względu na wątek miłosny, ale przede wszystkim dlatego, że ukazuje iż prawdziwa miłość, po pewnej próbie czasu, jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu


Laurelin Paige 
tytuł: Uwikłani. Obsesja.


Uwikłani. Obsesja
fot. materiały wydawnictwa


  • tłumaczenie: Monika Pianowska
  • liczba stron: 376
  • oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • cena 34,90 
Wydawnictwo Kobiece

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz