07.02.2017

Kelli Estes '' Jedwabna opowieść'' - recenzja

 ''
Najmniejsze przedmioty mogą w sobie kryć stulecia sekretów…
Oto misterna historia wypisana na kawałku jedwabnego materiału, który niczym magiczny talizman przeniesie główną bohaterkę do przeszłości.
Inara Erickson przyjeżdża do położonej na wyspie posiadłości zmarłej ciotki. Znajduje tam pięknie wyszyty kawałek materiału. W miarę jak kobieta zaczyna poznawać kolejne sekrety kryjące się w historii zapisanej na tajemniczym rękawie, życie Inary w magiczny sposób zaczyna się splatać z historią Mei Lien – młodej chińskiej dziewczyny, która 100 lat temu zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Dzięki opowieści, którą Mei Lien wypisała w jedwabiu, Inara odkrywa tragiczną prawdę, która wstrząśnie całą jej rodziną, i zmusi bohaterkę do dokonania niemożliwego wyboru.
Ten fenomenalny i przesiąknięty tajemniczym klimatem debiut Kelli Estes został zainspirowany prawdziwą historią.
PIĘKNA OPOWIEŚĆ O DWÓCH KOBIETACH, KTÓRE Z CAŁYCH SIŁ PRAGNĄ ZACHOWAĆ SIĘ WŁAŚCIWIE…

„Jedwabna opowieść” to piękna, elegijna historia utkana z kunsztem i delikatnością, jakie zapowiada już sam tytuł. Kelli Estes snuje pełną uroku historię, która rozświetla przeszłość wraz z całą jej brutalnością i pięknem i ukazuje wspólną nam wszystkim ludzką naturę.
– Susan Wiggs, autorka bestsellerów New York Timesa i serii książek „Kroniki znad jeziora”

Poruszająca, rzewna opowieść o tym, jak odkrywanie przeszłości może przynieść ukojenie w teraźniejszości.
– Duncan Jepson, autor książki „Wszystkie kwiaty Szanghaju” ''Książka autorstwa Kelli Estes pt. '' Jedwabna opowieść'' jest pozycją niezwykle wciągającą i przenoszącą w świat orientu.

Na kartach książki spotykamy się z młodą dziewczyną- Inarą, która jest świeżo upieczoną absolwentką. Dziewczyna posiada niesamowity hart ducha i odwagę zdecydowanej i konkretnej życiowo kobiety, która wie czego chce od życia. Postanowiła bowiem, postawić się woli ojca rezygnując z jego propozycji pracy i przyjąć spadek po ukochanej ciotce. Nie chodziło jedynie o wartość materialną, ale przede wszystkim o to iż w tym miejscu, na wyspie Orcas,dziewczyna spędziła najpiękniejsze lata swojej młodości.
Choć początkowo dziewczyna nosiła się z zamiarem sprzedaży domu, urok tego miejsca sprawił,iż w efekcie końcowym decyduje się ona pozostać w tym miejscu na zawsze.

Czy odnajdzie tam swoje szczęście? Co odnajdzie w domu i jakie tajemnice odkryje?

Drugą z bohaterek książki jest siedemnastoletnia Chinka, Mai Lien, mieszkającą od urodzenia w Stanach Zjednoczonych.
Choć historia toczy się 100 lat przed pojawieniem się Inary na świecie, obie kobiety połączyła wyspa Orcas.


Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, który pozwala na wyobrażenie sobie emocji jej bohaterek i jednocześnie wniknięcie w ich świat. Bardzo podoba mi się wielowątkowość i realność powieści, bowiem oparta jest ona na prawdziwych faktach.

Książkę zdecydowanie polecam każdemu. Warto ją mieć w swojej biblioteczce i przeczytać, ponieważ książka zawiera w sobie przesłanie, że życie ludzkie nie jest zabawką i każda wyrządzona krzywda, prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Bardzo lubię takie książki, ponieważ nie tylko można miło z nimi spędzić czas, ale przede wszystkim wnoszą ogromną wartość w życie czytelników.


   
za udostępnienie egzemplarza do recenzji  serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.
 
 
 
Jedwabna opowieść_FRONT_RGB_72dpi
fot. materiały wydawnictwa
 

  • tłumaczenie: Aleksandra Weksej
  • liczba stron: 432
  • oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  •  Cena : 36,90

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza