19.02.2017

Danka Braun '' Nie zabijaj mnie, kochanie''

 Książka autorstwa Danki Braun pt . '' Nie zabijaj mnie kochanie'' jest pierwszą z książek autorki, którą miałam przyjemność przeczytać. Ciekawy styl pisania oraz rozbudowane wątki kryminalne, spowodowały, że mam ochotę na to, aby sięgnąć po kolejne pozycje książkowe tej autorki.
Na kartach powieści poznajemy nauczycielkę biologii, pełną ciepła i kobiecej łagodności. Całe dotychczasowe życie głównej bohaterki opierało się na silnych więziach rodzinnych, wraz ze śmiercią jej matki uległo całkowitej zmianie.
Kobieta nie ma pojęcia o tym, że pozorny wypadek może mieć jakikolwiek związek z większą sprawą kryminalną i tym, że za chwilę to ona właśnie, może stać się celem osób które skrzywdziły jej bliskich.

Oprócz tego, w życiu kobiety nieoczekiwanie pojawia się dwóch mężczyzn- pierwszy, wyraźnie zabiegający o względy nauczycielki, a drugi... równie tajemniczy jak cały wątek kryminalny.
  
W tym przypadku kobieta, nie tylko będzie musiała poradzić sobie z trudnymi informacjami, jakich się dowie o swoich rodzicach, ale przede wszystkim,  Marta będzie musiała wyjść obronną ręką z afery, której w sposób nieświadomy stała się ofiarą.
Czy uda jej się uniknąć konsekwencji zaplanowanej przez jednego ze wspomnianych mężczyzn intrygi? O tym przekonajcie się sięgając po książkę.

Książka napisana jest bardzo lekkim językiem, posiada wielowątkową fabułę i dobrze nakreślony watek kryminalny, co w tym gatunku chyba jest najważniejsze.

Gorąco polecam!

Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Prozami

fot. materiały wydawnictwa


 

 

2 komentarze:

  1. zaciekawiła mnie ta książka, więc myślę że i ja na nią zapoluję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się całkiem ciekawie. Intrygi kryminalne i wątki rodzinne to coś, co lubię :)

    OdpowiedzUsuń