13.02.2017

Hanna Cygler '' Głowa anioła'' - recenzja


Na kartach książki autorstwa Hanny Cygler pt '' Głowa anioła'' mamy przyjemność spotkać się z Julią Sarnowską, która po śmierci męża postanowiła wrócić do Polski aby zająć się renowacją zabytkowego pałacyku.

Kiedy dociera do kraju, wracają bolesne wspomnienia połączone z wyrzutami sumienia odnośnie śmierci jej nastoletniego chłopaka.
Choć po latach nieobecności w kraju kobieta spotyka swoich przyjaciół, nie są to jednak Ci sami ludzie co dawniej.

Sama rezydencja, która stała się celem remontu, również skrywa w sobie niejedną tajemnicę...

Okazuje się również, że komuś bardzo zależy na tym aby pałacyk odzyskał dawną świetność. Julia Sarnowska pragnie zamknąć rozdziały przeszłości, aby cieszyć się przyszłością u boku ukochanego. Czy jej się to uda ? Przekonacie się gdy sięgniecie po lekturę Głowa anioła.

Jeżeli chodzi o styl jakim napisana jest książka, jest on lekki i wielowątkowy. W powieści mieszają się takie gatunki jak obyczaj, romans, sensacja a nawet kryminał.
Język jakim posługuje się autorka jest równie lekki jak styl całości. Niebywałym plusem jest kreacja bohaterów, którzy są postaciami tajemniczymi, skrywającymi niejeden sekret i niezwykle urokliwymi w swoim sposobie bycia.

Książka nie oszczędza nam wątków i historii miłosnych które również są zawiłe. Możemy znaleźć tam zdrady i romanse czyhające niemalże na każdym kroku.

Wątek pałacyku, jest bardzo ciekawie opisany i bardzo dobrze łączy się z przeszłością bohaterów książki. Były takie momenty które mnie w książce zachwyciły i takie które zniesmaczyły. Które ? Musicie się przekonać sami.

Książka mimo zawiłości wątków, bardzo mi się spodobała :-) i zdradzę Wam że miałam przyjemność przeczytać również drugą część tego cyklu pt. Dwie głowy anioła, o którym napiszę również kilka zdań, później :).


Gorąco polecam!
Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Rebis 
 
fot. materiały wydawnictwa
 Image result for rebis

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza