26.12.2018

Agnieszka Krakowiak Kondracka ''Zostań do rana'' - recenzja

,Małżeństwo to nie jest sklep, z którego każdy bierze coś dla siebie. […]
To spółdzielnia. Pracuje się razem i dzieli tym, co się uzyskało”.


zostan
Fot. Wydawnictwo Lietrackie
''Zostań do rana'' jest drugą z książek autorstwa Agnieszki Krakowiak- Kondrackiej, którą miałam możliwość przeczytać i przyznaję, że jest to bardzo dobra powieść obyczajowa.

Główna bohaterka książki, Baśka po porzuceniu przez męża żyje w wymyślonym przez niego dla siebie świecie, który nie do końca rozumie. Oprócz tego musi zmierzyć się nie tylko z przeszłością, ale także teraźniejszością, która ją otacza.

Zraniona i zrozpaczona kobieta, która w całości poświęciła życie dla swojego męża, żyje na wsi, z daleka od miasta. Aby zapomnieć o przeszłości, zajmuje się podobnie porzuconymi przez drugiego człowieka jak ona sama, bezpańskimi psami.

Oprócz realizowania się w pomaganiu zwierzętom, kobieta realizuje się jako architekt i buduje pełne ładu i porządku, prywatne schronisko dla zwierząt. Wszystkie uczucia, które kobieta miała do swojego męża, przelewa na psy- o nich właśnie autorka pisze w bardzo ciepły i pełen zrozumienia sposób.


Tytułowe '' Zostań do rana'', pokazuje że pomimo doznanej w życiu przykrości, nigdy nie jest za późno aby zacząć walkę o lepsze jutro. Na kolejnych kartach książki, możemy obserwować jak dotychczas ograniczana przez męża kobieta, dba o swoje szczęście i sukces zawodowy.

Dodatkowym walorem książki jest zrozumiały styl autorki, który pozwala lepiej zrozumieć emocje towarzyszące głównej bohaterce.'' Zostań do rana''  jest książką o nadziei, poszukiwaniu siebie i zmianie. Pokazuje, że mimo życiowych niepowodzeń, każdy człowiek ma szansę na lepsze chwile w życiu i niejednokrotnie uczy się na swoich błędach. Jest to książka posiadająca w sobie jedną z największej siły, jaką jest siła kobiety głęboko zranionej przez życie a jednak odnajdującej w sobie siłę aby o siebie zawalczyć.

Z czystym sumieniem, polecam tą książkę każdemu, niezależnie od jego/ jej upodobań czytelniczych i wieku, ponieważ jest to kolejna powieść z przesłaniem pokazująca psychologiczną perspektywę walki i poszukiwania w sobie mocy do tego aby się podnieść po tym co bolesne i zawalczyć  o własne szczęście. 


Za możliwość zrecenzowania i przeczytania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.


 
Wydanie: I
Data premiery: październik 2017
Format: 130x205 mm
Formaty: EPUB MOBI
Zabezpieczenia: watermark
Oprawa: broszurowa ze skrzydłami
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-08-06404-7
 
Cena: 34, 90 
 
 Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza