29.11.2017

Zagadki kryminalno- detektywistyczne Sherlocka Holmes'a, czyli recenzja książki Artura Conana Doyle'a ''Pies Baskerville'ów''Akcja książki autorstwa Artura Conana Doyle'a pt. ''Pies Baskerville'ów'' rozpoczyna się od zagadki kryminalno- detektywistycznej. 
U Sherlocka Holmesa zjawia się doktor Mortimer, który oczekuje rady w sprawie rodowej klątwy ciążącej na nowym dziedzicu dworu Baskerville’ów. Doktor wyjawia straszną legendę, która rozpoczynazłą klątwę, jest też bezradny w stosunku tajemniczej śmierci swojego przyjaciela – Karola Baskerville’a. Czy legenda okaże się czymś więcej?
Na miejsce posiadłości Baskerville’ów wyrusza Watson z nowym dziedzicem rodu Henrykiem. Tym razem on głównie prowadzi śledztwo posługując się jedynie wskazówkami Holmesa. Atmosfera książki posiada mroczny klimat i wyczuwalną atmosferę grozy. Jest pozycją książkową, którą dość lekko się czyta, zw względu na to, że została napisana w formie pamiętnika Watsona. Autor wprowadza czytelnika w klimat który sprawia, że książka staje się klasyką gatunku.
Autor bardzo barwnie przedstawia postać Sherlocka Holmesa, który swoim wizerunkiem oraz postawą nigdy nie zawodzi. Jest to postać posiadająca niecodzienną osobowość- bezczelny, sarkastyczny i czasami egoistyczny człowiek,który niewątpliwie idealnie wybiera momenty w których  jego interwencja przyniesie skutek, w z pozoru sytuacjach bez wyjścia.
fot. materiały wydawnictwa

Ponieważ książka napisana jest przystępnym językiem, bardzo przyjemnie się ją czyta. Dodatkowym walorem ''Psa Baskerville'ów'' są piękne opisy przyrody oraz ciekawe dialogi pomiędzy bohaterami książki.
Zdecydowanie polecam tą powieść, nie tylko dla miłośników  historii kryminalno- detektywistycznych.Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu MG

2 komentarze: