16.11.2016

Walcząc o życie. Walcząc o rodzinę. Nie oddam dzieci! Katarzyna Michalak- recenza

Książka Katarzyny Michalak zatytułowana ''Nie oddam dzieci!'' od pierwszych stron chwyta ze serce. Opowiada historię, wobec której nie da się przejść bez emocji. Dopiero przeżywając ją z bohaterami, można lepiej ją zrozumieć.
Książka opowiada historię małżeństwa Michała oraz Marty  Sokołowskiej. Chociaż tworzą ze sobą zgrane małżeństwo, to jednak brakuje w nim czasu na wspólne chwile radości, dzielone pomiędzy rodzinę i pacjentów.
 Małżeństwo wychowuje trójkę dzieci i spodziewa się kolejnego. Pomimo trudności dnia codziennego, oboje małżonków cieszy się tym, że mają siebie.
W ciągu ułamka sekund ich szczęście rodzinne zostało zakłócone przez bezmyślnego pijanego i naćpanego, szarżującego na drodze kierowcę.
Świat doktora Michała burzy się całkowicie, a wizja szczęścia rodzinnego się rozsypuje wraz z odejściem jego ukochanej żony i dziecka. Mimo to, bohater książki walczy do końca o swoje dzieci, przeżywając proces i różnorodne próby udowodnienia mu , że nie nadaje się on na dobrego ojca.

Książka '' Nie oddam dzieci'' wzrusza od pierwszych stron. Nie tylko ze względu na emocje i napięcie które autorka umiejętnie wzbudza w czytelniku, ale przede wszystkim dlatego, że porusza kwestie, które można spotkać w codziennym życiu.

Zakończenie książki posiada optymistyczny akcent w życiu Michała Sokołowskiego, który jako wdowiec, ponownie układa sobie życie i tworzy rodzinę dla swoich dzieci.
Pokazuje, że pomimo tak wielkiej tragedii nie warto się załamywać, a walczyć o każdy kolejny dzień.
Niestety, tak wielu ludzi dzisiaj o tym zapomina.

Książkę gorąco polecam każdemu, kto chce przeżyć wraz z bohaterami prawdziwe emocje i nauczyć się wraz z nimi cieszenia się każdą kolejną chwilą życia.
Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.


WYDAWNICTWO : Wydawnictwo Literackie
 DATA WYDANIA : 23 kwietnia 2015
·         LICZBA STRON : 247

 Related image fot. materiały wydawnictwa

Image result for wydawnictwo literackie
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza