17.11.2016

Poczuć dotyk Boga. Dotknij Boga, Patryk Świątek -recenzjaPatryka Świątka poznajemy jako nie tylko autora książki pt. ‘’ Dotknij Boga’’, ale przede wszystkim podróżnik, który opisuje swoją wędrówkę nie jako jakieś spektakularne doświadczenie, ale przede wszystkim największe duchowe przeżycie.
 Mężczyzna wraz z grupą innych dwudziestu mężczyzn wybrał się na wędrówkę bez pieniędzy, co dla wielu z nas zapewne byłoby nie do pomyślenia. Można powiedzieć również że odciął się całkowicie od dóbr współczesnego świata ponieważ zostawił w domu pieniądze, telefon komórkowy, zegarki, jedzenie i wszystko inne co mogłoby się wydać pomocne w podróży.
Jedyną rzeczą, którą posiadał on i towarzysze podróży to karimaty, śpiwory i kilka ubrań na zmianę. Oczywiście nie zabrakło im też ogromnej wiary, dlatego tytuł książki jest zapewne nieprzypadkowy.
 Bazując na dobroci spotkanych na swojej podróżniczej drodze ludzi, mężczyźni coraz bardziej przekonywali się o obecności Boga w ich życiu.
Autor książki -Patryk Świątek  zatrzymywał się w wielu miejscach związanych z wiarą katolicką i Kościołem tj.wspólnotach, małych zakonach, przytuliskach dla bezdomnych, ośrodkach dla recydywistów czy chociażby domach dla uzależnionych. Dzięki temu zarówno autor jak i czytelnicy mieli możliwość przekonania się o wyjątkowym spojrzeniu na Kościół, rozumiany jako wspólnota ludzi, zarówno wierzących jak i w jakiś sposób zagubionych.

Książka obfituje w notatki autora, na podstawie których możemy poznać nie tylko jego emocje, ale również ludzi, których spotykał podczas swojej wędrówki. Można powiedzieć że dzielą się oni na trzy grupy.
W pierwszym przypadku, mówimy o osobie autora, którego podziwiam za to, że mimo pojawiających się podczas jego podróży przeciwności losu, nie stracił wiary w pomoc Boskiej Opatrzności i się nie zniechęcił.
Kolejną grupę ludzi, o których warto jest wspomnieć stanowią ludzie, którzy posiadają nie łatwą historię życia. Patryk Świątek, opisuje każdego z nich, w sposób niezwykle miłosierny. Nie ocenia ich historii życia, nie wydaje opinii na ich temat i niejednokrotnie uczy nas  tego samego w odniesieniu do ludzi bezdomnych, którzy czasem proszą nas o kawałek chleba.

Trzecia grupę ludzi wspomnianych w książce stanowią Ci, którzy pomagają tym ludziom tj. siostry zakonne, ksiądz, który założył ośrodek dla byłych więźniów, kapucyni pomagający osobom ubogim i inni świeccy ludzie, którzy chcą zrobić coś dobrego dla osób rzeczywiście potrzebujących.

Szczególnie pięknym dla mnie jest świadectwo młodej pary, która zamiast spędzać niedzielne popołudnie z rodzina, przyjeżdża pomagać w przytułku dla bezdomnych.

Książkę ''Dotknij Boga'' zdecydowanie polecam każdemu niezależnie od wyznawanej przez niego poglądów i religii. Czasem warto spojrzeć na otaczający świat zupełnie z innej perspektywy i dostrzec, że ubóstwo, zarówno materialne jak i duchowe jest bardzo realnym problemem.


  • Liczba stron: 272
  • Znak
  • Format: 140x205
  • Cena katalogowa: 29,90 zł

Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęściefot. materiały wydawnicze Znak
 

pieniądze, karty bankomatowe, telefony, zegarki, jedzenie i wszystkie inne zabezpieczenia.
pieniądze, karty bankomatowe, telefony, zegarki, jedzenie i wszystkie inne zabezpieczenia.
pieniądze, karty bankomatowe, telefony, zegarki, jedzenie i wszystkie inne zabezpieczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz