22.01.2016

'' Klucz'' Elżbieta Wędraszkiewicz- recenzja

Melę poznajemy na kartach powieści jako małą dziewczynkę, wychowującą się z pozoru w niepatologicznej rodzinie.
Okładka książki
Okładka książki / fot. materiały wydawnictwa

Czytając powieść ‘’Klucz’’ możemy obserwować życie bohaterki wyalienowanej społecznie na przestrzeni różnych lat, a także obserwować nie tylko jej perypetie życiowe, ale przyjrzeć się jej życiowym wyborom i decyzjom.Za drzwiami jej domu, czekał na nią zawsze ojciec aby znęcać się nad nią nie tylko psychicznie, ale także fizycznie. Twarde cięgi odczuwalne na ciele dziecka, doprowadziły do zaszczepienia w dziewczynce bardzo małej wiary w siebie i własne możliwości.

Młoda dziewczyna będąca córką mężczyzny, który przeżył koszmar obozu koncentracyjnego wcale nie miała łatwego życia, bowiem już od najmłodszych lat była bita i  poniżana przez ojca. Jej psychika nie należała do najsilniejszych, co miało wielki wpływ na jej dalsze życie. Pierwszą ciążę usunęła, urodziła Jolę, a za trzecim razem poznała smak utraty dziecka, jej jedynego synka.

Odrzucona przez ojca i później w dorosłości identycznie traktowana przez swojego męża, rozpoczęła karierę w medycynie i jeśli chodzi o kwestie uczuciowe wpadała z  ‘’ deszczu pod rynnę’’ poznając nowych mężczyzn, którzy ją fascynowali np. Georga.
Książka jest wstrząsająca i wywołująca współczucie, zwłaszcza że z pozoru niezauważalne siniaki, pozostawiły głębokie znamię w psychice młodej dziewczyny.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Novaeres
‘’Klucz’’Elżbieta Wędraszkiewicz, 2014, ISBN 978-83-7942-478-8, gatunek: powieść obyczajowa, wydawnictwo Novaeres

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz