24.01.2019

Nauka pokory z ojcem Dolindo czyli '' Jezu Ty się tym zajmij'' Joanna Bątkiewicz- Brożek

Książka autorstwa Joanny Bątkiewicz- Brożek jest wyjątkową biografią kapłana, który całkowicie zawierzył Panu Bogu- Ojca Dolindo Ruotolo. Oprócz poruszajęcej historii życia tego człowieka, która nie była łatwa '' Jezu Ty się tym zajmij'' niesie przesłanie miłości, miłosierdzia i przebaczenia. Dlaczego? Zachęcam do przeczytania kilku słów na temat tej książki.


Chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że książka jest przygnębiająca, po głębszym zastanowieniu możemy stwierdzić, że niesie ze sobą radość wiążącą się z całkowitym zawierzeniem Bogu wszystkiego tego co dzieje się w naszym życiu. Podobnie było w przypadku Księdza Dolino, który może  być wzorem do naśladowania w dzisiejszych czasach pełnych niezrozumienia, nienawiści i rywalizacji.  Począwszy od dzieciństwa nie miał on łatwego życia, był bardzo źle traktowany przez swojego ojca oraz szykanowany przez rówieśników. W życiu dorosłym także nie wiele uległo zmianie- włącznie z zakazem Odprawiania Mszy Świętej, która była dla Niego szczególnym momentem łączności z Bogiem.

Jestem pełna podziwu dla Księdza Dolindo, który w każdej takiej trudnej sytuacji zwracał się do Pana Boga o pomoc i pomimo licznych trudności jakich doświadczał ze strony życia i ludzi, nie był mściwy, a podobnie jak Święty Jan Paweł II, modlił się za swoich krzywdzicieli.

Z punktu widzenia mnie jako Psychologa pracującego w Podejściu Chrześcijańskim oraz Skoncentrowanym na Rozwiązaniach,książka pt.'' Jezu Ty się tym zajmij'' pozwala na dogłębny wgląd w swoje własne życie i postępowanie. Bardzo cieszę się, że mam ją u siebie w szafce na książki,bo każdego dnia przypomina mi że ze złem walczy się dobrem.

Co więcej, jest to pozycja bardzo współczesna i realna ze względu na ilośc zachorowań na depresję, samobójstw,uzależnień, beznadziei, nienawiści i agresji.

Chociaż mogłoby się wydawać że stwierdzenie '' Jezu Ty się tym zajmij'' jest scedowaniem wszystkich swoich problemów i bolączek na Pana Boga, oznacza ono jedynie zawierzenie i prośbę. O opiekę, pomoc, miłość. O pokój serca wtedy gdy chcemy wybuchnąć i wiele więcej.


Podsumowując, '' Jezu Ty się tym zajmij'' to nie tylko piękne słowa modlitwy, którymi posługiwał się Kapłan. Jest to godne podziwu świadectwo ogromnej wiary i bezgranicznego zaufania Bogu, który jako Kochający ojciec nigdy nie skrzywdziłby swoich dzieci. Co więcej,jest to modlitwa dodająca siły w chwilach trudnych, w chwilach cierpienia.

Książkę zdecydowanie polecam, niezależnie od tego czy wierzysz, czy dopiero poszukujesz i przyznam, że '' Jezu Ty się tym zajmij'' pomaga.... :)

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit.

 AN 9788365349521
ISBN: 978-83-65349-52-1
Format 145x205 mm
Stron 432
Data wydania 2017-03-31
Oprawa broszurowa
Masa 480 g
Cena: 29,90


24 komentarze:

 1. Wybacz, ale tu spasuje. Nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również spasuję... Zupełnie nie moje klimaty...
  Zdecydowanie wole (jeśli chodzi o książki religijne) klimat i myśl książek buddyjskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. :) rozumiem. Najważniejsze jest aby Tobie książka pasowała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zaintrygowalas mnie tą pozyjcją i chyba zdecyduje się, aby po nią sięgnąć ;).
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dla mnie tego typu literatura, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie mam w planach tej pozycji.
  Pozdrawiam,
  Klaudia z bloga http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzadko sięgam po takie książki, ale może, kto wie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje się mimo wszystko interesująca, ale chyba to nie moja bajka ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety to zupełnie nie moje klimaty :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety i tym razem książka nie dla mnie. Nie lubię literatury religijnej.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niewątpliwie jest to ciekawa pozycja warta przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń