01.07.2018

Carver Alan Ames ''Manna z nieba''- recenzja

 „Modlę się o to, aby każdy, kto przeczyta tę książkę, zbliżył się do Świętych Słów naszego Pana i dostrzegł to, co On dał ludziom, ofiarując im samego siebie oraz co nadal nam daje poprzez swą nieprzerwaną ofiarę. Modlę się, aby ci, którzy jedzą Jego święte ciało i piją Jego boską krew, nasycili swoje dusze dzięki najwspanialszemu zjednoczeniu miłości.”
(fragment)


Tam gdzie kończy się Pismo Święte, tam zaczyna się miejsce na Objawienia.
Carver Alan Ames  jest to charyzmatyk, mistyk i wielki chrześcijański mówca australijskiego pochodzenia. Swoimi doświadczeniami od ponad dwudziestu lat dzieli się z  innymi, jeżdżąc po całym świecie i głosząc świadectwo swojego nawrócenia i cudów Boga dokonywanych w  jego życiu.
Jego prywatne objawienia (których ten doświadcza nieprzerwanie od 1994 roku) stanowiły inspirację do napisania książek, będących zapisem tychże, obrazujących (w przypadku omawianego tytułu) z  jak wielką miłością przypatruje się naszemu życiu Trójca Święta, Maryja oraz święci patronowie.

Kolejna z książek autorstwa Carvera Alana Amesa zatytułowana '' Manna z nieba '' przybliża nam piękno Eucharystii oraz uświadamia jej znaczenie w żuciu każdego chrześcijanina.

Podobnie jak poprzednie pozycje książkowe, jest to lektura o bardzo osobistym i jednocześnie intymnym charakterze, która pokazuje bliską relację autora z Bogiem.

W przypadku tej książki, czytelnik może odnaleźć cenne wskazówki na temat sposobu w jaki powinna być przeżywana Eucharystia i jednocześnie ma możliwość przybliżenia się do Boga obecnego w Eucharystii. Jest to również kolejna pozycja książkowa, która może stanowić pomoc i jednocześnie inspirację do rozwijania własnej duchowości.


Ponieważ książka '' Manna z nieba'' wypełniona jest refleksjami osobistymi autora na temat znaczenia Eucharystii, świadectwe Jego Chrześcijańskiego życia i, przesłaniami objawionymi autorowi przez samego Jezusa obecnego w Eucharystii oraz objawieniach osobistych, których doświadczył autorm jest bardzo cenną pozycją książkową,z którą powinna zapoznać się każda osoba wierząca.

Przemyślenia i wskazówki autora zawarte w książce, powinny być niezwykle pomocne w zrozumieniu piękna płynącego z obecności samego Boga w Eucharystii i jednocześnie poprzez nią w obecności Boga w naszej codzienności, do której powinniśmy zapraszać go każdego dnia, poprzez swoje czyny.

Serdecznie polecam tą pozycję książkową każdemu z nas, niezależnie od tego czy już zna piękno cudu Eucharystycznego, czy dopiero go odkrywa.


http://www.esprit.com.pl/images/okladka/500/1/0/0/0/413.jpg
fot. materiały wydawniczeTłumaczenie:Aleksandra Brożek
EAN 9788365349279
ISBN: 978-83-65349-27-9
Format 120 x 180
Stron 288
Data wydania 2016-03-30
Oprawa zintegrowana
Masa 250 g
Carver Alan Ames

Cena: 27,90


Za możliwość przeczytania książki najmocniej dziękuję Wydawnictwu Esprit
 
 

2 komentarze:

  1. Bardzo fajnie napisana recenzja. Polecam Ci książkę Carvera Alana Amesa '' Oczami Jezusa''.

    A.M. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Anne_Minnie
    Bardzo dziękuję za komentarz :)

    OdpowiedzUsuń