29.05.2017

Powrót do starego domu,Ilona Gołębiewska - recenzja

Książka pt. ''Powrót do starego domu'',autorstwa Ilony Gołębiewskiej, jest naprawdę wyjątkową i wartościową  książką, która pokazuje, że wystarczy trochę odwagi i odrobina chęci aby rozpocząć nowe życie i odnaleźć swój spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa. 

Ta wyjątkowa pozycja książkowa niesie za sobą również przesłanie, że marzenia warto jest spełniać.

 

Na kartach książki poznajemy Alicję Pniewską, której można by powiedzieć, że runął cały świat. Mąż zażądał rozwodu, straciła prestiżową pracę i jakby tego było mało, została bez dachu nad głową. W tych trudnych chwilach  ogromnym wsparciem otoczyła ją jej przyjaciółka z czasów studenckich- Dorota. Za jej namową, Alicja udała się do Pniewa, malowniczej miejscowości położonej zaledwie godzinę drogi od Warszawy, aby w domu odziedziczonym po rodzicach i dziadkach odzyskać równowagę i przemyśleć swoje dotychczasowe życie.

 Stary dom to nie tylko budynek, lecz przede wszystkim wspomnienia szczęśliwego dzieciństwa, wypełnionego miłością i szczęściem. Stary dom to radosne chwile spędzone z dziadkami i rodzicami. Stary dom to także pewność, że znalazło się swoje miejsce na ziemi.

Autorka  bardzo realistycznie przedstawiła postać Alicji, która odczuwa bardo ludzkie emocje, tak bardzo bliskie, wielu zdradzonym i porzuconym kobietom. Początkowo dostrzegamy Alicję jako zagubioną i deprecjonującą siebie i poczucie własnej wartości kobietę, która sterowana jak marionetka przez męża, samotnie opłakuje utratę dzieci. Pomimo wielu traumatycznych przeżyć, kobieta wciąż pragnie ciepła i akceptacji od innych ludzi. Na kartach książki, obserwujemy pewien rodzaj metamorfozy głównej bohaterki, która z każdym dniem odzyskuje dawną radość życia. To właśnie stary dom i dobroć, którą kobieta ma w sobie, pozwala jej na rozpoczęcie nowego życia, zamykając za sobą traumatyczne drzwi do przeszłości.

Styl w jakim została napisana książka, jest niezwykle lekki, przez co z prawdziwą przyjemnością czyta się kolejne rozdziały. Jest to niezwykle wartościowa, ale i wzruszająca, chwytająca za serce powieść o codzienności, którą zdecydowanie polecam każdemu.

 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję księgarni internetowej

 

Image result for pan tomasz pl

Image result for powrót do starego domu
fot.materiały wydawnictwa

 

http://pantomasz.pl/powrot-do-starego-domu-golebiewska-ilona,p427524 

 

 

Tytuł: Powrót do starego domu
Autor: Ilona Gołębiewska
Wydawnictwo: Muza 2017
Gatunek: obyczajowa
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza