24.01.2019

Gdy Bóg dotyka serca człowieka, czyli '' Niebo przemówiło'' Carver Alan Ames


 Książka autorstwa Carvera Alana Amesa zatytułowana ''Niebo przemówiło'' jest niezwykłą pozycją książkową, która zbliża do Pana Boga i jednocześnie zmusza do głębokiej refleksji i zastanowienia nad tym co tak naprawdę jest dla nas ważne w życiu. Jest to trzecia już książka autora, która bardzo poruszyła moje serce. Dlaczego tak się stało?, przeczytajcie Państwo sami.

 Moim zdaniem książka nie jest zarezerwowana jedynie dla osób wierzących i niesie uniwersalne przesłanie. Każdy kto po nią sięgnie, z pewnością wyciągnie z niej dla siebie wiele dobrego. Jest to książka przepełniona kilkunastoma przesłaniami usłyszanymi przez autora od Jezusa, Matki Bożej oraz innych świętych, którzy osiągnęli chwałę Nieba.

Zamieszczone w książce przesłania, które mamy możliwość poznać, są dowodem na działanie Świętej Opatrzności.

Książka niesie piękne przesłanie dla każdego z nas, kto chce dokonać zmiany swojego życia na lepsze, podobnie jak uczynił to Carver Alan Ames. Autor, zmienił dzięki wierze i poznaniu Boga całe swoje życie, bowiem w przeszłości był szefem jednego z ganków i zmagał się z problemem narkotykowym. W tym czasie towarzyszył mu bunt i  bardzo dużo nienawiści, o czym świadczy sytuacja w której jego życie było zagrożone. Na szczęście usłyszał głos w swoim wnętrzu, który mu poradził '' Odmów Ojcze nasz'' i nie ugodził nożem swojego napastnika. Wspomniana postać, po tym zniknęła z przed jego oczu.

Z przykładu sytuacji opisanej powyżej, można wyciągnąć jeden psychologiczny wniosek, iż dając innym zło i podsycając je w sobie, przyciąga się do siebie wszystko to co negatywne. To wszystko jest bowiem działaniem Szatana, który może działać poprzez różnorodne objawienia, przedmioty albo ludzi.

W książce autor odwiedzany jest przez wielu świętych, w tym świętą Teresę z Avilla, która uczy go jak odmawiać Różaniec Święty i pokazuje, że jest to najskuteczniejszy sposób do walki ze złem.

Jako czytelnicy możemy obserwować piękny proces zmiany w człowieku, który otwiera się na Bożą miłość i łaskę,a autor bardzo pięknie wspomina swoje pierwsze spotkanie z Jezusem w objawieniach:

''Wtedy poczułem się, jakby ktoś ściągnął ze mnie głaz. Dotykała mnie miłość, od wewnątrz, w tak cudowny sposób, że nie chciałem, by to się skończyło. Czułem się świeży, odnowiony. Poczułem miłość do Jezusa, chciałem przestać grzeszyć. Wtedy całe moje życie zanurzyłem w Bogu.''


Dla mnie jako osoby wierzącej, książka niesie niezwykłe przesłanie i poprzez przykład autora wsparty osobami świętych, pokazuje że tylko od człowieka zależy czy chce się wyzwolić ze zła czy nie i przede wszystkim na ile umie przyznać się przed sobą samym i Bogiem do swoich błędów.

Co więcej,  uczy że tylko pełne zawierzenie Bogu i zatopienie się w Jego Miłosiernej miłości pozwala na prawdziwą wolność i uzyskanie dobrostanu duszy i ciała. 

Człowiek  pragnący życia w sposób dobry i godny otoczony jest nieustanną opieką i miłością, bez względu na to co wydarzyło się w przeszłości,jak bardzo poprzez czynienie zła oddalił się od Stwórcy i jak bardzo sam siebie pogrąża i jednocześnie potępia.

Książka napisana jest bardzo prostym i jednocześnie ciekawym językiem. Chwilami odnosiłam wrażenie jakbym czytała biblijne przypowieści. Odniosłam wrażenie że poprzez brak fachowego słownictwa i terminologii, Bóg oraz święci Kościoła  chcą dotrzeć do ludzi prostych, do których taki sposób przemawia najlepiej.

Z czystym sercem polecam tą piękną i wartościową pozycję książkową wszystkim tym, którzy poszukują prawdziwej miłości Boga. Czasami, jest ona bliżej niż może się nam wydawać.


 Za możliwość przeczytania i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit.
EAN 9788365847713
ISBN: 978-83-65847-71-3
Format 145x205 mm
Stron 720
Data wydania 2018-02-26
Oprawa broszurowa
Cena: 39,90
fot. materiały wydawnictwa Esprit 

15 komentarzy:

 1. Zdecydowanie książka trafia do listy książek do przeczytania. niezwykłe jest to że od początku roku w moje ręce trafiają właśnie książki o tematyce religijnej bardzo lekkie Właśnie kończę pierwszy dzień po śmierci jeżeli nie czytałaś ty książki na pewno Powinna ci się spodobać i jest ona o mężczyźni który ma do wyboru między niebem a piekłem znajduje się jakby na granicy między życiem ziemskim a życiem wiecznym niezwykle fajnie napisana książka jestem w trakcie także słuchania innej książki z tej samej tematyki pod tytułem chata cały że jest bardzo wciągająca ale jestem dopiero w połowie jednak mogę ją także polecić. Jestem z bloga https://zaczytanav.blogspot.com Daj znać czy czytałaś którąś z książek i czy ci się tak że tak jak mi podobały?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre fragmenty opisane przez Ciebie, skłaniają do refleksji, zastanowienia się nad życiem i własnymi myślami. Chyba skuszę się na przeczytanie tej pozycji.
  Zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Viki K

  Bardzo dziękuję, na pewno zajrzę do Ciebie i dam znać. Cieszę się, że do mnie zaglądasz. Bardzo lubię tematykę religijną, choć nie jest ona łatwa :)


  OdpowiedzUsuń
 4. Magda M

  Bardzo dziękuję za odwiedziny i zachęcam do sięgnięcia po książkę :) Jest naprawdę wartościową pozycją i wiele wyjaśnia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Religia to ciężki temat. W tej chwili jestem od dłuższego czasu na zakręcie życiowym i niestety nie po drodze mi z,wiarą.😢😞

  OdpowiedzUsuń
 6. Wierzę że i z tego doświadczenia wyciągniesz dla siebie coś dobrego, pomimo tego że jest to niewątpliwie trudne i Cię boli.
  Myślę, że z czasem się poukłada, trzymam kciuki i tego Ci życzę. Trzeba mieć nadzieję. Trzymaj się ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zbyt mocno stąpam po ziemi i za często mnie życie kopało po czterech literach, więc nie czuję klimatu tego typu książek. Ale wierzę, że Tobie i innym ludziom tego typu literatura daje siłę do przeżycia kolejnych dni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przyznać, że przeżyłam w swoim życiu kryzys wiary i dopiero ostatnimi czasami znowu zbliżyłam się do Boga. Obecnie jestem na zakręcie życiowym i ta pozycja mogłaby pomóc mi przetrwać ciężki czas.
  Pozdrawiam,
  Klaudia z bloga http://czytaniejestmagiczne.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że ta książka mogłaby dodać mi siły :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam jeszcze okazji czytać żadnej książki religijnej, jednak gdybym miała po jakąś sięgnąć, to na pewno po tę ;).
  Pozdrawiam, Girl in books

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię czasem przeczytać takie książki, zwłaszcza jeśli są dobrze napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie jestem jakoś bardzo religijna, więc książka odpada z miejsca, ale mojej babci się pewnie spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niestety nie przemawiają do mnie tego typu książki

  OdpowiedzUsuń
 14. I znów tematyka duchowa, niestety nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Kochani,
  Bardzo dziękuję za komentarze :).

  Każdy szuka czegoś dla siebie :) podobnie jak każda książka coś w mniejszym lub większym stopniu wnosi :)

  OdpowiedzUsuń