31.12.2018

O Zawirowaniach ludzkiego losu. '' Zawiowania'' Krystyna Wajda- recenzja


 Książka pt. '' Zawirowania'', autorstwa Krystyny Wajdy, jest jej debiutem prozatorskim. Jest to bardzo mocna powieść psychologiczna, skłaniająca do głębokich refleksji i przywodząca na myśl pytanie o to czy los sprzyja, czy może kpi sobie z człowieka?


Na kartach powieści, mamy przyjemność poznać losy Marleny, która z pozoru wiedzie szczęśliwe i uporządkowane życie u boku swojego męża.  Choć wydawałoby się, że jest spełniona, kobieta wyraźnie cierpi, bardzo pragnąc dziecka.
Po wielu nieudanych próbach wraz z Mikołajem, decyduje się na adopcję, która także nie dochodzi do skutku. Czy kobieta się nie zniechęci i podejmie kolejną próbę? Porównując się do swojej przyjaciółki Marty, która zmaga się z alkoholizmem partnera i brakiem pieniędzy na dom i dzieci, kobieta docenia swoje małżeństwo.

W pewnym momencie, życie płata naszej bohaterce nie małego figla, a małżeństwo okazuje się jednym wielkim kłamstwem, w które chciała wierzyć aby czuć się szczęśliwa.

Czy życie oszczędzi jej dalszych przykrości i czy spełni się jej marzenie o dziecku? O tym, przekonajcie się Państwo sami.

Zdecydowanym atutem książki jest zrozumiały język i przesłanie, że mimo wszystko w życiu warto wierzyć, że marzenia kiedyś się spełnią.

Podsumowując, powieść Krystyny Wajdy jest bardzo mocną książką, pokazującą prawdziwe pragnienia kobiety- do bycia spełnioną jako żona, matka i bycia kochaną. Te pragnienia głównej bohaterki, mogą być odzwierciedleniem pragnień niejednej z nas. Historia opowiedziana przez autorkę, dzięki swojej codzienności i temu że może przytrafić się każdemu, bardzo mocno chwyta za serce. Dzięki ciekawym dialogom zawartym w książce, czytelnik ma lepszą możliwość zrozumienia rzeczywistości doświadczanej przez głównych bohaterów, która jest brutalna, szorstka ale jednocześnie prawdziwa, a autorka pokazuje czytelnikowi  jak ważnym tematem jest adopcja. Co więcej, jest to książka, którą gorąco polecam każdej kobiecie, niezależnie od tego czy posiada już dzieci, czy dopiero się o nie stara. 
Z psychologicznego punktu widzenia, książka niesie przesłanie, że zawsze warto jest czekać na spełnienie marzeń. Co więcej, pokazuje iż adopcja, pomimo bycia trudnym wyborem, jest dobrą decyzją, a szczęście czasem potrzebuje czasu do tego aby narodzić się w bólach.
Czytacie książki poruszające temat macierzyństwa i/lub adopcji?

Za możliwość przeczytania  i zrecenzowania książki dziękuję, Wydawnictwu Novae Res.
Zawirowania
fot. materiały wydawnictwa Novae Res.

Tytuł: Zawirowania
Rodzaj literatury:
Literatura kobieca
Format:
121x195, skrzydełka
Wydanie:
Pierwsze
Liczba stron:
272
ISBN:
978-83-8083-758-4
Rok wydania:
2017
Wydawnictwo: Novae Res
 Cena: 29,00

https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=zawirowania,druk2 komentarze:

  1. Właśnie czekamy z żoną na naszą córeczkę,bo przeszliśmy pomyślnie całą procedurę adopcyjną. Kasiu, bardzo Ci dziękuję za poruszenie tego trudnego tematu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. greystone_mr

    Cieszę się bardzo :) :).

    OdpowiedzUsuń