25.12.2018

Bolesna prawda . Hanna Kowalewska ''Inna wersja życia ''- recenzja

 '' Inna wersja życia'' to co prawda pierwsza z powieści Hanny Kowalewskiej, z którą mam styczność i wiem, że będę chciała poznać również inne pozycje napisane przez autorkę.


Na kartach powieści poznajemy  dalsze losy Matyldy, która nie pamięta wydarzeń z czasów swojego wczesnego dzieciństwa. Jej podświadomość jednak podsuwa jej mało precyzyjne.Kolejnym poruszanym  na kartach powieści wątkiem jest watek miłosny. W tym wątku nie brakuje  dwuznaczności i jednocześnie wątpliwej jakości moralności. Mimo to, nie nam jest oceniać, gdyż nie istnieją ludzie idealni i aby móc wyrazić opinię, należy poznać całą sytuację, która w przypadku bohaterki książki jest dość skomplikowana.

Z psychologicznego punktu widzenia,to nieudolne poszukiwanie miłości może wynikać z brakiem zaspokojenia tej podstawowej potrzeby w okresie dzieciństwa, dojrzewania i w późniejszym czasie. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest poczucie straty, które zostawiło wyraźny znak w psychice głównej bohaterki, która nie rozumie jak powinna wyglądać prawdziwa miłość i buduje naiwne relacje.


"Inna wersja życia"  to bardzo dobra powieść obyczajowa, opowiadająca o różnych odmianach samotności. Autorka, bardzo płynnie przechodzi od jej tematyki do tematu przebaczenia, które tak naprawdę jest esencją człowieczeństwa.
Temat przebaczenia, dotyczy podjęcia przez główną bohaterkę - Matyldę prób nawiązania dobrych relacji ze swoją przyrodnią siostrą. W przypadku braku chęci współpracy z drugiej strony, wyciągnięcie ręki na zgodę jest naprawdę trudne i naprawdę podziwiałam główną bohaterkę książki za jej cierpliwość.

Kolejnym z walorów powieści pt.'' Inna wersja życia'', autorstwa Hanny Kowalewskiej jest zrozumiały język autorki i ciekawy styl pisania. Co więcej,pomimo bycia powieścią obyczajową, książka nie posiada przewidywalnego zakończenia i pokazuje bolesną prawdę o drugim człowieku.


Podsumowując, '' Inna wersja życia'' to niebanalna powieść obyczajowa, pokazująca że czasami warto jest podjąć trud, aby poznać prawdę, choćby tą najbardziej gorzką.
Jest powieścią z przesłaniem, która potrafi wycisnąć łzę. Zdecydowanie polecam do przeczytania każdemu, niezależnie od wieku.


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji, serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu


 
tyl Inna wersja życia
fot. materiały wydawnicze
 
 
 
 
Wydanie: II
Data premiery: luty 2018
Format: 130x205 mm
Formaty: EPUB MOBI
Zabezpieczenia: watermark
Oprawa: broszurowa ze skrzydłami
Liczba stron: 476
ISBN: 978-83-08-06464-1
Seria: Zawrocie
 
cena:44,90
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


2 komentarze:

  1. Bardzo lubię poruszające historie z przesłaniem, więc to jest książka idealna dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ponownie, bardzo się cieszę i polecam :-)

    OdpowiedzUsuń