26.12.2018

Nawróceni z Islamu, Jean Mathiot- recenzjaKsiążka pt.  „Nawróceni z islamu” , autorstwa Jeana Mathiot'a  jest naprawdę poruszającą opowieścią o walce z samym sobą, sile modlitwy i prześladowaniu  za wiarę.

W swojej książce, autor zebrał wiele ludzkich historii, pochodzących z różnych źródeł. Każda z tych historii jest niezwykle mocna i poruszająca i w bardzo prosty sposób pokazuje realia życia w rzeczywistości, w której dominującą religią jest islam.
Jean Mathiot jest teologiem, specjalistą w dziedzinie biblistyki i historii Kościoła. Nad historiami nawróconych muzułmanów pracuje już od ponad dwudziestu lat.

 Autor, w swojej książce uświadamia  jakie mogą być konsekwencje nawrócenia się z islamu na chrześcijaństwo i pokazuje, że wielu muzułmanów poznało naszą wiarę, dzięki czytaniu Koranu. To w nim odnajdowali bowiem pierwsze wzmianki o  Chrystusie jako proroku, który uzdrawiał chorych, dokonywał cudów i wskrzeszał do życia zmarłych.
Im dłużej czytałem Biblię, tym bardziej docierało do mnie, że jej treść zupełnie nie zgadza się z tym, co sobie na jej temat wcześniej wyobrażałem. Przede wszystkim dotarło do mnie, że mój obraz Jezusa był całkowicie fałszywy. Z kogoś obcego Jezus stał się dla mnie kimś wyjątkowym!
Jamel Attar (str. 146)

 W całej lekturze, najbardziej poruszająca była historia kobiety o imieniu Fatima, która w 1971 roku została uzdrowiona z paraliżu. Choroba odbierała jej możliwość normalnego funkcjonowania, a kobieta nie wiedząc jeszcze kim jest Jezus, zaczęła prosić go o uzdrowienie. I rzeczywiście Jezus jej wysłuchał, objawił jej się i podczas rozmowy z nią uzdrowił z bolesnej dolegliwości. Kiedy Fatima zaczęła normalnie chodzić, uwierzyła w Jezusa i przyjęła chrzest w wierze chrześcijańskiej.

Podobnych przypadków, opisanych na kartach książki jest więcej i z pewnością nie są one wytworem ludzkiej fantazji czy wyobrażeń. Wraz z widzeniem Jezusa, przychodziło bowiem fizyczne uzdrowienie lub zrozumienie tego kim jest i jak potężny jest Bóg.


Każda z historii jest na tyle mocna, że porusza do głębi i prowokuje do zadawania sobie samemu pytań. U mnie również takowe się pojawiło i dotyczyło tego- Czy mimo prześladowań i ogromnego cierpienia, a często nawet śmierci, byłabym w stanie przyznać się do Jezusa i mojego Boga? Czy byłabym w stanie wyrzec się rodziny w imię wiary i wreszcie czy umiałabym się z taką siłą modlić wiedząc że cierpię z tytułu bycia nierozumianą przez najbliższych?

Chociaż książka autorstwa Jeana Mathiota pt.'' Nawróceni z Islamu'', nie jest pozycją łatwą, nie jest kolejna książką z kręgu literatury obyczajowej, a wręcz powiedziałabym że podchodzi pod gatunek reportażu czy dziennika. Mimo trudnej tematyki jaką porusza, uważam ją za literaturę wartościową i godną polecenia :-)


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki, serdecznie dziękuję Wydawnictwu PROMIC.
Nawróceni z islamu
fot. materiały wydawnictwa.


tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
seria: Losy
rok wyd.: 2017
ISBN: 978-83-7502-645-0
oprawa: miękka
format: 125 x 196 mm
liczba stron: 192  Cena: 21,90


http://wydawnictwo.pl/pl/p/Nawroceni-z-islamu/4600Brak komentarzy:

Prześlij komentarz