03.03.2019

Podsumowanie Lutego :)

Witajcie Kochani! :)

Wiosna jest niewyobrażalnie pięknym czasem w którym wszystko co ukryte ponownie budzi się do życia. Jako pora roku bardzo mnie fascynuje. Kilka dni temu właśnie wkroczyliśmy w miesiąc marzec :) i dlatego chciałabym dokonać podsumowania czytelniczego lutego.

Przyznaję, nie był to łatwy dla mnie czas, dlatego przeczytałam i zrecenzowałam jedynie 4 książki. Studiowanie na czterech kierunkach jednocześnie nie należy do najłatwiejszych wyzwań, ale nie jest też nie możliwe. Pochwalę się nieskromnie- wszystkie egzaminy, zdałam w pierwszym terminie i dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami tym, z czego jestem zadowolona i co z czystym sumieniem mogę Wam polecić  :)


A teraz do rzeczy:

1) Paola Lazzarini ''Boże singielki. Dzielne dziewczyny idą do nieba... same?''

Rewelacyjnie i z humorem napisana książka, dla każdej kobiety, niezależnie od wieku :). Pokazuje, że samotność z wyboru, nie zawsze musi być aż tak nudna i zła jak może nam się wydawać.
Jako osoba stanu wolnego, z chęcią sięgnęłam po tą książkę i uważam, że jest to bardzo wartościowa pozycja nie tylko dla osób wiodących samotne życie z wyboru, ale dla tych, którzy będąc w relacjach chcą poznać mechanizm miłości. Autorka na kartach swojej książki porusza wiele istotnych problemów takich jak samotność, inność, oraz walka z pokusami. Szczególnym walorem tej książki jest bogactwo przykładów z życia konkretnych osób. Co więcej, książka pokazuje prawdę o tym że żyjąc w samotności z wyboru jako '' singiel'' czy '' singielka'' również można żyć w zgodzie nie tylko z samym sobą, ale także wartościami.


 Tytuł: „Boże singielki. Dzielne dziewczyny idą do nieba… same?”
Autor: Paola Lazzarini
Wydawnictwo: Bernardinum
Liczba stron: 104
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7823-030-4
Cena: 19,90 zł
Za okazane zaufanie i udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bernardinum.

https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Boze-singielki.-Dzielne-dziewczyny-ida-do-nieba%E2%80%A6-same/534 


 

http://kasiabiblioterapia.blogspot.com/2019/02/czy-singielki-rzeczywiscie-ida-do-nieba.html

Polecam ! :) 

2) '' Tkanki'' Dominika Van Ejkelenborg

 Powieść autorstwa Dominiki van Ejkelenborg pt. '' Tkanki'' nie jest książką należącą do łatwych i na pewno nie taką, którą łatwo się czyta. Jedno jednak jest pewne, jest to wyjątkowa książka poruszająca problematykę pamięci tkankowej u osób, będących po przeszczepach. Czy możliwe jest aby wraz z przeszczepionym organem otrzymać część osobowości dawcy?  O tym przekonajcie się Państwo sami.

Jest to poruszająca opowieść o chorobie, walce i umieraniu. Autorka w poruszający sposób opisuje chorobę i proces umierania przez główną bohaterkę książki, Evi.Z ludzkiej perspektywy pokazuje towarzyszące jej emocje i bezsilność gdy jej serce miało coraz mniej siły aby bić i bardzo szczerze ujawnia to, jak może czuć się osoba, która żyje ze świadomością że każdy pobyt w szpitalu może wiązać się z jej śmiercią. Chociaż to właśnie śmierć jest czymś nieuchronnym, każdy młody człowiek w takiej lub podobnej sytuacji za wszelką cenę pragnie żyć.

Z psychologicznego punktu widzenia jest to piękna i wzruszająca opowieść o walce i nadziei. W moim odczuciu, książka jest też pewnego rodzaju hołdem dla tych wszystkich, którzy zdecydowali się na to aby zostać dawcami organów, po ich śmierci albo dla rodzin osób, które zginęły w wypadkach.

Na kartach powieści, mamy możliwość obserwowania bohaterki z dwóch przeciwstawnych perspektyw. Pierwszej, jako osoby chorej i cierpiącej i drugiej już jako odzyskującą siły i powracającą do pełnej sprawności.


Jest to książka idealnie wyjaśniająca, jak postępować w tak trudnej sytuacji.


Related image


http://kasiabiblioterapia.blogspot.com/2019/02/tkanki-dominika-van-ejkelenborg.html


3)  Leonardo Patrignani Wszechświaty. Utopia 
 Chociaż nie przepadam za literaturą z kręgi fantastyki, ''Wszechświaty. Utopia''  bardzo mi się podobała i przyznam szczerze, że podczas czytania pierwszej części książki czekałam na dalszą jej kontynuację.

Na kartach książki autorstwa Leonardo Patrignani mamy możliwość obserwacji dalszych losów Alex, Jenny i Marco żyjących od osiemnastu lat w alternatywnej rzeczywistości, która stała się dla nich pewnego rodzaju domem i dała im poczucie bezpieczeństwa.
Choć nie mają pojęcia kim byli i jakie zdolności posiadali robią wszystko aby odzyskać pamięć. Dzięki obecności życia we Wszechświecie pamięć stopniowo wraca.
Jakie będą konsekwencje ich nie do końca świadomych wyborów i ucieczki z totalitarnej Gai, przekonajcie się Państwo sami.
 
 
Z psychologicznego punktu widzenia '' Wszechświaty'' to bardzo dobrze napisane fantasy z kręgu Young Adult i książka opowiadająca o zmaganiach się młodych ludzi z wyzwaniami codzienności, począwszy od poszukiwania swojego miejsca w świecie, przyjaźni oraz rozterkach młodości.
Podsumowując, '' Wszechświaty'' to bardzo wartościowa pozycja, zabierająca nas nie tylko do krainy światów równoległych, ale pozwalająca na refleksję nad tym do czego tak naprawdę zmierzamy.
Jako fantasy, niesie bardzo realne przesłanie, iż to tak naprawdę od nas zależy w jakiej będziemy żyli rzeczywistości. 
 
 
Image result for wszechświaty utopia
 
http://kasiabiblioterapia.blogspot.com/2019/02/leonardo-patrignani-wszechswiaty-utopia.html

4)

O rozwoju pasji, rozkwitaniu i wzrastaniu, czyli ''Rok w ogrodzie'' Dan Pearson


Książka pt. ''Rok w ogrodzie'', której autorem jest Dan Pearson to bardzo pięknie poprowadzona opowieść o tym jak zbawienny wpływ dla całego funkcjonowania człowieka może mieć kontakt z naturą. Udowadnia, że pasja rozwijana od najmłodszych lat, na przykładzie zamiłowania do roślin Autora może przekształcić się w coś niewyobrażalnie cennego.
Dan Pearson zaprasza nas w ciekawą podróż poprzez cztery pory roku, dni i miesiące do świata stopniowo rozwijających się roślin.  Każdy z kolejnych miesięcy zawiera w sobie malowniczy opis tego jak wygląda praca w ogrodzie i jak wiele pracy wymaga, aby osiągnąć zamierzony efekt.
Autor uczy czytelnika tego w jaki sposób obserwować każdą z poszczególnych roślin i tego, że za poświęcony czas rośliny potrafią sie odwdzięczyć swoim pięknem.
Z psychologicznego punktu widzenia '' Rok w ogrodzie'' niesie przesłanie, że podobnie jak w naturze tak i w życiu osobistym musi istnieć jedność w planowaniu i działaniu, co widoczne jest w tworzeniu przez autora jego ogrodu, który po pewnym czasie stał się dla niego pewnego rodzaju oazą spokoju i ucieczki przed hałasem codzienności i natłokiem spraw.
 
 
Wydanie: I
Przekład: Witold Biliński
Oryginalny tytuł: Natural Selection: a year in the garden
Data premiery: styczeń 2019
Format: 150x234 mm
Formaty: EPUB MOBI
Zabezpieczenia: watermark
Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-08-06820-5
Cena: 49,90
 
 tyl Rok w ogrodzie
 
 
 
 

18 komentarzy:

 1. W lutym udało mi się przeczytać 9 książek. Szczerze liczyłam na większa ilość, jednak pod względem fabularnym nie zawiodłam się w ogóle ;). Polecam książkę „Drogi Evanie Hansenie” <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że się nie zawiodłaś, jest najwazniejsze :)

   Dziękuję za polecenie, będę chciała sięgnąć :)

   Usuń
 2. Podziwiam to, że godzisz ze sobą studiowanie na czterech kierunkach i masz jeszcze czas na czytanie. Mnie udało się przeczytać 8 książek. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miło mi to słyszeć. Czytanie, jest dla mnie formą relaksu :)

   Usuń
 3. Szczerze mówiąc, żadna z tyh książek nie jest w moim klimacie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam na oku "Rok w ogrodzie". Również się cieszę, że idzie wiosna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na krótki luty, całkiem dobry wynik. Ja część moich planów musiałam przełożyć na marzec 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki :) bywa i tak:). Dobrze, że luty już za mną ;-) oj było ciekawie ;-)

   Usuń
 6. Najchętniej z tego zestawienia przeczytałabym Boże singielki mój nuty jeżeli chodzi o czytanie to był taki średni. Przeczytałam jedynie dwie książki jakoś ostatnio mało mam czasu na czytanie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również w lutym nie przeczytałam zbyt wiele książek. Kiedyś widziałam zapowiedź "Tkanek" i zainteresowała mnie ta powieść, mam ją w planach na najbliższe miesiące. Mam nadzieję, że wkrótce poznam tę historię, bo interesują mnie takie problematyczne i zarazem autentyczne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Twoich propozycji najbardziej interesuje mnie ta utopia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rok w ogrodzie przydałoby i mi się przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na +234 810 410 2662, w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń