21.11.2016

Bóg nigdy nie opuszcza człowieka. ''Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku'' Józef Witko- recenzja

I ukazał mu się Anioł Pana. "Pan jest z tobą - rzekł  mu - dzielny wojowniku!"Odpowiedział mu Gedeon: "Wybacz, panie mój! Jeżeli Pan jest z nami, skąd pochodzi to wszystko, co się nam przydarza?" (Sdz 6, 12-13) 

Książka autorstwa o. Józefa Witko pt. '' Pan jest z Tobą dzielny wojowniku'' rozpoczyna się pytaniem, które najprawdopodobniej niejeden z nas, niezależnie od tego, czy jest osobą wierzącą, czy też nie zadaje sobie w trudnych chwilach.  Jest to normalne, ponieważ odczuwamy takie emocje jak strach i zwątpienie. Ponieważ jesteśmy tylko ludźmi, mamy do tego pełne prawo.

Zdarza się że czasami w tych najtrudniejszych chwilach obwiniamy Boga o to, że na to pozwolił, że zapomniał o nas. W takich momentach potrzebujemy jego bliskości, jego obecności za którą tęsknimy. Potrzebujemy wsparcia, ale niejednokrotnie brakuje nam sił na to, żeby się pomodlić. Mimo to, Bóg nas nie opuszcza. Przychodzi do nas w ciszy, podobnie jak przyszedł do Gedeona i mówi nam, każdemu z osobna- '' Pokój z Tobą. Nie bój się niczego. Nie umrzesz''. Pan Jest z Tobą dzielny wojowniku!. Jest z Tobą na każdym etapie Twojego życia, towarzyszy Ci w radościach i smutkach, nawet wtedy gdy uparcie nie chcesz go dostrzec.

 W swojej książce, ojciec Józef nawiązuje do postaci Gedeona, który pochodząc z ubogiej rodziny stał się bohaterem, wojownikiem  i duchowym przywódcą dla swojego ludu i przede wszystkim dla siebie. Pomimo wielu przeciwności losu, zaufał Bogu. Warto abyśmy i my się na to odważyli.

Książka ojca Józefa Witko bardzo mnie poruszyła. Pokazała, że mimo trudności w życiu nie należy się zniechęcać i zaufać, temu, kto nigdy nas nie opuszcza i kto nigdy nam nie odmówi swojej pomocy.
Piękne historie nawiązujące do Starego Testamentu(historia Daniela, Jozuego etc) pomagają nam rozpoznać działanie Bożego Ducha w naszym życiu.
Oprócz tych starotestamentalnych nawiązań książka posiada wiele pięknych świadectw uzdrowienia i duchowej przemiany wielu osób.

Zdecydowanie polecam każdemu, niezależnie od tego czy jest osobą wierzącą czy dopiero poszukującą drogi przyjaźni z Bogiem.

ISBN: 978-83-61989-26-4
Format 130x200 mm
Stron 286
Data wydania 2010-09-30
Oprawa broszurowa
cena 20,00
cena promocyjna 18,00
 
Pan jest z Toba dzielny wojowniku fot. materiały wydawnictwa

esprit

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza