28.12.2016

Dostrzegając Bożą miłość. Carver Alan Ames, Oczami Bożej Miłości- recenzja

Droga za nami też była ciężka, a jakoś jej podołaliśmy. Warto chyba wytrzymać jeszcze trochę, chociażby przez wzgląd na to, co już przeszliśmy?

Książka autorstwa Carvera Alana Amesa zatytułowana ''Oczami Bożej Miłości'' stanowi piękny zbiór kilkunastu opowieści na podstawie osobistych objawień autora, mających miejsce od 5 stycznia 1996 do 16 kwietnia 2000 roku. Chociaż Kościół Katolicki oficjalnie nie potwierdził autentyczności tych objawień, czytanie o nich nie stanowi żadnego duchowego zagrożenia, a wręcz w moim odczuciu jeszcze bardziej zbliża do Boga, pozwalając na poznanie jak głęboka potrafi być z nim więź. Autor posiada zezwolenie australijskiego biskupa na spisywanie swoich objawień, aby umacniać innych w wierze.

Autor przekazuje swoim czytelnikom orędzie o nieskończonej Bożej miłości nie tylko względem ludzi ale i całego świata. 
Obraz Stwórcy pozwala nam na zrozumienie piękna stworzenia. Dla Boga każdy z nas ma bardzo ważne znaczenie, niezależnie od posiadanych poglądów, koloru skóry czy wyznania.
Człowiek, który pojawia się w objawieniach, otoczony jest nieustającą opieką i miłością, bez względu na to, jak bardzo oddalił się od Stwórcy i jak bardzo sam siebie pogrąża i jednocześnie potępia.

Książka napisana jest bardzo prostym i jednocześnie ciekawym językiem. Chwilami odnosiłam wrażenie jakbym czytała biblijne przypowieści. Odniosłam wrażenie że poprzez brak fachowego słownictwa i terminologii, Bóg chce dotrzeć do ludzi prostych, do których taki sposób przemawia najlepiej.

Z czystym sercem polecam tą piękną i wartościową pozycję książkową wszystkim tym, którzy poszukują prawdziwej miłości Boga. Czasami, jest ona bliżej niż może się nam wydawać.


fot. materiały wydawnictwa

Tłumaczenie:
Edyta Stępkowska
EAN 9788364647543
ISBN: 978-83-64647-54-3
Format 145x205
Stron 256
Data wydania 2015-02-20
Oprawa broszurowa
cena 24, 90
[1] Carver Alan Ames, Oczami Bożej miłości, Kraków 2015, s.25.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu Esprit 

 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza