05.03.2019

Opowieść o walce i wielkiej miłości, czyli Moja Walka z Szatanem, o. Matteo La Grua i Roberta Ruscica- recenzja

Książka autorstwa Roberty Ruscica i Ojca Matteo La Grua pt. '' Moja walka z szatanem'' jest poruszającą opowieścią o walce z mocami zła i wielkiej miłości. Choć oboje autorów różni się od siebie tym, że Ojciec Matteo La Grua jest mężczyzną i osobą duchowną,dzielącą się z innymi miłością do Boga a Roberta Ruscica byłą hazardzistką, dziennikarką śledczą i kobietą poszukującą miłości Boga i później dzielącą się nią ze światem.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały tj.Podróż, wiersz i modlitwa oraz Moja walka z szatanem.
Pierwsze dwa rozdziały dotyczą osobistych doświadczeń autorki, podczas gdy tytułowy rozdział Moja walka z szatanem, będący jednocześnie tytułem książki stanowi bardzo osobistą opowieść Ojca Matteo w której dzieli się on z czytelnikami historią swojego powołania, Kapłaństwa oraz pracy duszpasterskiej, posługując jako Egzorcysta.

Na kartach książki ksiądz Matteo, przytacza wiele przykładów pokazujących że z Szatanem da się walczyć jedynie dzięki wierze w Bożą Miłość i pełnemu zaufaniu Bogu.

Z psychologicznego punktu widzenia, Ojciec Matteo La Grua, pokazuje że istnieje bardzo cienka granica pomiędzy chorobą psychiczna, a opętaniem i wyjaśnia jak wygląda proces diagnozy.

Autor przekazuje czytelnikowi wiedzę na temat tego jak bardzo łatwo można paść ofiarą szatańskich sideł podczas modlitwy za dusze czyśćcowe i pokazuje także, że powinno się odmawiać za nie modlitwę ogólną '' Wieczny odpoczynek''. Wyjaśnia, że Dusze czyśćcowe znajdują się w przestrzeni w której nie ma jeszcze radości Nieba, a Szatan czeka jedynie na okazję,aby strącić je do piekła. W związku z tym, poprzez inne modlitwy niż wymieniona, możemy ściągnąć cierpienie tych dusz na naszych bliskich i siebie samych. Podobnie też, ojciec Matteo La Grua pokazuje czytelnikowi, że każde dobro, przyciąga do siebie dobro i jedynie od nas samych zależy, czy chcemy iść w jego kierunku, czy w kierunku zła, pozwalając diabłu na działanie w naszym życiu.


Z językoznawczego punktu widzenia, '' Moja walka z szatanem'' pomimo posiadanej przez  zakonnika,egzorcystę wiedzy jest napisana w zrozumiały sposób i zawiera prosty język. Szczególnym walorem tej pozycji książkowej, są w moim odczuciu realnie opisane przypadki z życia oraz nawiązanie do cytatów z Pisma Świętego.

Gorąco polecam i uważam, że jest to jedna z tych pozycji książkowych, która może pomóc zrozumieć mechanizm działania zła.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Franciszkańskiemu Wydawnictwu Bratni Zew.


Moja walka z szatanem. Ojciec Matteo La Grua


Autor
Roberta Ruscica,
Oprawa
Miękka
Format
129 x 208 mm
Ilość stron
224
ISBN
978-83-7485-327-9
Wydawnictwo
Bratni Zew
Cena: 27,00
https://bratnizew.pl/moja-walka-z-szatanem-ojciec-matteo-la-grua,3,644,685 


25 komentarzy:

 1. Fajna recenzja, książkę chciałam kupić mojemu tacie a po twojej opinii już wiem, że kupię na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo się Aniu cieszę, miło mi słyszeć ;) Myślę że Tacie się spodoba :)

   Usuń
 2. mr_greystone6 marca 2019 15:28

  No wiesz co, jak o Diable, to muszę przeczytać zdecydowanie! ;-) xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka nie jest w moim guście

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja walka z szatanem nie wpasowuje się w moje gusta czytelnicze, jednak podsunę ten tytuł koleżance, której mama często sięga po tego typu książki. Może akurat przypadnie jej do gustu owa propozycja? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Strasznie nie lubię tematyki egzorcyzmów, straszenia Szatanem i opętanami. Wydaje mi się, że wiara nie może opierać się na strachu, ale na miłości do Boga i drugiego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa recenzja, jednak jak już wiesz tematyka do mnie nie przemawia :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię taką tematykę, w sumie chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ja podziękuję. Nie moja bajka na tą chwilę. Choć podziwiam takich ludzi, którzy nieraz są w stanie porzucić wszystki w imię Boga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Literatura religijna to kompletnie nie moja bajka. Tym razem nie skorzystam z propozycji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie bym ja przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem w trakcie czytania ks. Kaczkowskiego. Kto wie, może i po tą sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa jestem zawsze książek religijnych. Z różnych odłamów. Wiele można z nich życiowych prawd wyciągnąć.

  OdpowiedzUsuń