19.11.2018

Sekretne życie pszczół -Pszczoły. Opowieść o pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie Joachim Petterson - recenzja

 Pszczoły to jeden z gatunków owadów, który zagrożony jest wyginięciem. Istnieje nawet wśród starszych ludzi takie porzekadło, że wraz z wyginięciem pszczół nastąpi koniec świata.

Zapylając rośliny, pozwalają im na życie, a człowiek może korzystać nie tylko z szerokiego bogactwa roślin i ziół, ale również z wyprodukowanego przez nie miodu.

Na kartach książki Joachima Pettersona pt. Pszczoły. Opowieść o pasji i miłości do najważniejszych owadów na świeciemamy możliwość zapoznania się nie tylko z tymi owadami, ale przede wszystkim historią pszczelarstwa.

Sam autor, będący pszczelarzem z wyboru dzieli się swoją prawdziwą miłością do pszczół.

 Jest to bardzo wartościowa publikacja edukacyjna, która dostarcza bardzo wiele wartościowych informacji nie tylko na temat przyrody, ale przede wszystkim na temat zasad współpracy z tymi owadami.


W rozdziale Dbaj i pszczoły autor podkreśla nie tylko wartość ich pracy, i pokazuje subtelne różnice między pszczołami, a osami. W tej części książki, autor przedstawia także inne ważne rośliny miododajne oraz zapoznaje czytelnika z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Zdecydowanym walorem książki jest jej zrozumiały język, bogactwo ilustracji i praktycznych rad, które każdy z nas może wcielić w życie.  Co więcej, oprócz waloru edukacyjnego autor dzieli się w swojej książce cennymi wspomnieniami. Uważam,że jest to idealna publikacja dla nie jednego miłośnika przyrody, którą warto poznać niezależnie od wieku i zainteresowań .Warto dodać, że to co szczególnie cieszy to fakt, że książka nie przybrała formy kolejnego poradnika i jest bardzo fajnie poprowadzona.:)

Image result for pszczoły joachim petterson
fot. Katarzyna Oberda
Za możliwość przeczytania książki bardzo serdecznie dziękuję Wydawnictwu LiterackiemuTytuł: Pszczoły. Opowieść o pasji i miłości do najważniejszych owadów na świecie
Autor: Joachim Petterson
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2018
Przekład: Witold Biliński
Ilość stron: 196


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz