16.02.2018

Michele Phoenix'' Popękane miejsca'' - recenzja

Często tak bywa, że życie nie jest pozbawione wzlotów i upadków,a pojawiające się trudności wyzwalają w nas siłę do ich pokonywania.

Książka autorstwa Michele Phoenix pt. '' Popękane miejsca'' to piękna opowieść o rodzinie w której ofiarami przemocy stały się dzieci. 

Shelby i jej brat Trey byli dziećmi pogardzanymi przez ojca. Odcisnął on znamienite piętno na ich dzieciństwie, a '' emocjonalna chłosta i karczemne awantury'' spowodowały ich trudności w nawiązywaniu dorosłych relacji z innymi ludźmi.

Shelby zamykając się w sobie, budowała wokół siebie mur obronny, ponieważ za każdym razem spodziewała się zniewag i odrzucenia ze strony ojca.  Między innymi to skłoniło ją do walki o swoją niezależność na gruncie życia prywatnego i zawodowego.

Całkiem niespodziewanie jej życie zostało wywrócone do góry nogami za sprawą odziedziczonego spadku i czteroletniej dziewczynki imieniem Shayli.

Chcąc oderwać się od bolesnej przeszłości, kobieta wyjeżdża wraz z dzieckiem do Niemiec, gdzie zaczyna pracę jako nauczycielka i jednocześnie próbuje ułożyć sobie życie na nowo.

''Popękane miejsca'' to nie tylko opowieść o trudnej relacji ojca z dziećmi i przemocy, ale przede wszystkim o wielkiej więzi łączącej ze sobą rodzeństwo.

W powieści nie zabrakło również wątku miłosnego .

Jeśli chcecie poznać jak niekorzystnie tyrania i znęcanie się nad dziećmi wpływają na ich dorosłe życie. Czy miłość może pokonać lęk i dać nadzieję? Jaką tajemnicę kryje mała dziewczynka i dlaczego zmieniła życie Shelby sięgnijcie po książkę. Dodam na koniec, że pomimo trudnego tematu czyta się ją niezwykle lekko i szybko.

,,Nie możesz sobie wybrać tego, co życie ci przyniesie...możesz jednak wybrać, co z tym zrobisz."


 Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Świętego Wojciecha.


fot. materiały wydawnictwa
1 komentarz: