15.02.2018

Bezustanność modlitwy czyli recenzja książki Pete Greig '' Modlitwa 24/7''


''24/7? Czy to jakiś szyfr? Z czym Ci się to kojarzy? Może z hipermarketem? :) 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu? Dokładnie! Nie chodzi jednak o zakupy, lecz o modlitwę. ''

Na kartach książki, autorstwa Pete'a Greiga pt. '' Modlitwa 24/7'' poznajemy uroki trwania w modlitwie bezustannej. 
Uwierzcie mi, że taki sposób modlitwy ma nam wiele do zaoferowania - zmianę myślenia i postrzegania świata. Tego typu modlitwa na pewno pomaga w zerwaniu ze stresem i oderwaniu się, choć na chwilę od trudów życia.  Dzięki niej, możemy swobodnie oddychać powietrzem zadowolenia, będąc szczęśliwymi z jeszcze bliższego obcowania z Bogiem. 
Jest to zupełnie inny sposób modlitwy, który pozwala na doświadczenie tego, czego nie udało się doświadczyć wcześniej i poczucia, że jest się chcianym i w pełni kochanym przez Boga.

Autor książki jest twórcą  i działaczem ruchu '' Modlitwa 24/7'' poprzez który mobilizuje do jeszcze bliższego kontaktu z Bogiem.

Książka stanowi osobiste zapiski związane z doświadczeniami modlitwy i opisami wymodlonych cudów. Autor bardzo pięknie udowadnia czytelnikowi, że modlitwa to nie tylko czas, ale i miejsce. Pokazuje, że warto zabrać ją ze sobą wszędzie gdzie jesteśmy- dom, miejsce pracy, media, kultura, sztuka, a nawet docierać do takich miejsc, które funkcjonują jako instytucje. 

Wartością książki, jest nauka, którą ze sobą niesie - Oprócz modlitwy, warto dostrzegać także drugiego człowieka.
Modlitwa musi iść w parze z działaniem tj. czynienie dobra, walkę o sprawiedliwość itd. 

Książka zachęca także do łamania stereotypowego myślenia, na temat tego że Bóg przychodzi do wielkich ludzi. Pokazuje, że przyszedł najpierw do nastoletniej żydowskiej dziewczyny, potem do niewykształconych pasterzy i pogańskich astrologów.  
Jezus ma nam wiele do zaoferowania. Przemienia, dotyka i uświęca.

To od nas zależy, czy pozwolimy mu na działanie w naszym życiu.

Książkę, gorąco polecam, szczególnie jako zaproszenie do osobistego kontaktu z Bogiem, który przychodzi do każdego człowieka.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Święty Wojciech


fot. materiały wydawnictwa
Liczba stron:
400
Wymiary:
150x225
Oprawa:
miękka ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8065-062-6

                                                         Cena 33,90

1 komentarz:

  1. Ciekawa recenzja, ale książka, jakoś mnie do siebie nie przekonuje.

    OdpowiedzUsuń