09.04.2019

Czy na pewno martwe?Graeme Cameron '' Martwe dziewczyny''- recenzja

Choć '' Martwe dziewczyny'' to piewrsza książka autorstwa Graeme Cameron, którą miałam możliwość przeczytać z czystą przyjemnością stwierdzam, że przeczytałam ją z dużą przyjemnością. Od samego początku zaintrygowała mnie sekwencyjnośc morderstw i zastanawiałam się, czy jest to jakiś plan czy może całkowity przypadek? Jeżeki książka Was również ciekawi, zachęcam do zapoznania się z moją opinią o książce.


Na kartach książki napisanej przez Graeme Cameron jako czytelnicy poznajemy Detektyw Alishę Green, która zostaje poważnie ranna podczas jednej z z policyjnych akcji. Powrót do pełni sił w przypadku policjantki jest możliwy dopiero za dwa miesiące, a to znacznie komplikuje sprawę..

Kobieta jest bardzo zdeterminowana do tego aby odkryć kto tak naprawdę stoi za chęcią dołączenia jej do kolejnych swoich ofiar.. i rozpoczyna swoje pposzukiwania na własną rękę. W pewnym momencie u naszej bohaterki następuje zanik pamięci. Czy będzie on przeszkodą w przeprowadzeniu śledztwa?

Z psychologicznego punktu widzenia '' Martwe dziewczyny'' to bardzo dobrze napisany thriller w którym Autorka bardzo fajnie rysuje postać mordercy, skutecznie zacierającego za sobą  ślady. W przypadku wspomnianego, niezidentyfikowanego jeszcze sprawcy mamy możliwość obserwowania procesów, które zachodzą w jego umyśle i kierującej nim żądzy zabijania. Z własnego stricte zawodowego punktu widzenia, zastanawiałam się czy seria zabójstw może być związana z tym, że mężczyzna jest Psychopatą?

Dzięki ciekawie nakreślonej fabule i zrozumiałemu językowi książki, jako czytelniczka miałam wrażenie jakbym była uczestnikiem śledztwa. Pomimo fikcji literackiej, fakty zostały przedstawione w sposób bardzo realny i obrazowy. Jest to zdecydowany plus książki.

Coraz bardziej wgłębiając się w to, co zostało  zawarte w książce coraz bardziej kibicowałam Alishii.

Podsumowując, '' Martwe dziewczyny'' to bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny pokazujący osobowość sprawcy i ofiary. Kto wygra walkę z czasem? Przekonajcie się Państwo sami. Książkę zdecydowanie polecam każdemu miłośnikowi policyjnych akcji i nie tylko.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję Wydawnictwu Harper Collins i księgarni internetowej booktime.plHarper Collins

 

12 komentarzy:

 1. Długo nie mogłam wbić się w klimat książki, ponieważ przeszkadzała specyficzna narracja, surowa i sztywna, nieco dziwna i osobliwa, z jednej strony szarpana i rwana, a z drugiej skoncentrowana na tym, co najważniejsze. Dopiero w drugiej połowie powieści udało się złapać kontakt ze stylem autora, oswoić ze sposobem snucia opowieści, na tyle dobrze, że książka w ostatnich rozdziałach zrobiła korzystne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam thrillery psychologiczne, więc mam nadzieję, że uda mi się sięgnąć po ten tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że może Ci się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna recenzja, zachęcająca do przeczytania tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka jak dla mnie bomba! Psychologia i funkcjonowanie osobowości mordercy to coś co aktualnie zgłębiam w ramach przygotowań do egzaminu.Dopisuje książkę do listy ''koniecznie przeczytaj''

  OdpowiedzUsuń
 6. Powodzenia na egzaminie, trzymam kciuki ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To właśnie thrillery psychologiczne najbardziej mnie zajmują z tego gatunku literatury. Poznanie osobowości sprawcy i ofiary wiele wyjaśnia, ale także wprowadza trochę niejasności i komplikacji. Każdy czyn ma swoją przyczynę, chętnie poznam tę historię i problemy głównych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry thriller psychologiczny to naprawdę cudowna rzecz, a ten taki jest :). Żeby się przekonać, musisz sama przeczytać ;)

   Usuń
 8. Zdecydowanie coś dla mnie :) Bardzo fajna recenzja, która kusi by skosztować tej pozycji

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie była to zdecydowanie jedna z najgorszych książek jakie czytałam w życiu :)

  OdpowiedzUsuń